پیشگیری از سرطان پستان

پیشگیری از سرطان پستان : چگونه خطر خود را کاهش دهید!!!

پیشگیری از سرطان پستان با عادات سالم شروع می شود – مانند محدود کردن الکل و فعال ماندن. درک کنید که چگونه خطر سرطان پستان را کاهش دهید.

اگر نگران ابتلا به سرطان پستان هستید ، ممکن است تعجب کنید که آیا مراحلی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از سرطان پستان بردارید. برخی از عوامل خطر مانند سابقه خانوادگی قابل تغییر نیستند. با این وجود ، تغییراتی در سبک زندگی وجود دارد که می توانید برای کاهش ریسک خود ایجاد کنید.

پیشگیری از سرطان پستان

پیشگیری از سرطان پستان

برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان چه کاری می توانم انجام دهم؟

تحقیقات نشان می دهد که تغییر در شیوه زندگی می تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش دهد ، حتی در خانم هایی که در معرض خطر هستند. برای کاهش خطر:

    محدود کردن الکل. هرچه الکل بیشتری بنوشید ، احتمال ابتلا به سرطان پستان بیشتر است. توصیه کلی – مبتنی بر تحقیقات در مورد تأثیر الکل بر خطر سرطان پستان – این است که خود را به کمتر از یک نوشیدنی در روز محدود کنید ، زیرا حتی مقادیر اندک خطر را افزایش می دهد.

    سیگار نکش شواهد حاکی از ارتباط بین استعمال دخانیات و خطر ابتلا به سرطان پستان ، به ویژه در زنان یائسه است.

    وزن خود را کنترل کنید. اضافه وزن یا چاقی خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهد. این امر به ویژه در مورد چاقی بعد از زندگی ، به ویژه پس از یائسگی صادق است.

    از نظر جسمی فعال باشید. فعالیت بدنی می تواند به شما در حفظ وزن سالم کمک کند ، که به جلوگیری از سرطان سینه کمک می کند. اکثر بزرگسالان سالم باید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت هوازی متوسط ​​یا ۷۵ دقیقه فعالیت هوازی شدید در هفته داشته باشند ، به علاوه تمرینات قدرتی حداقل دو بار در هفته.

    تغذیه با شیر مادر ممکن است شیر ​​مادر در پیشگیری از سرطان پستان نقش داشته باشد. هرچه شیر شما بیشتر باشد ، اثر محافظتی بیشتر خواهد شد.

دوز و مدت زمان هورمون درمانی محدود شود. درمان ترکیبی هورمون برای بیش از سه تا پنج سال خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهد. اگر درمورد علائم یائسگی از هورمون درمانی استفاده می کنید ، در مورد گزینه های دیگر از پزشک خود سوال کنید. ممکن است بتوانید علائم خود را با روشهای درمانی و داروهای غیر هورمونی مدیریت کنید. اگر تصمیم دارید مزایای استفاده از هورمون درمانی کوتاه مدت از خطرات بیشتر باشد ، از کمترین دوز موثر برای شما استفاده کنید و به پزشک خود ادامه دهید تا مدت زمان مصرف هورمونها را تحت نظر داشته باشد.

    از قرار گرفتن در معرض تابش و آلودگی محیط زیست خودداری کنید. روشهای تصویربرداری پزشکی مانند توموگرافی کامپیوتری از دوز بالای اشعه استفاده می کنند. در حالی که مطالعات بیشتری مورد نیاز است ، برخی تحقیقات حاکی از ارتباط بین سرطان پستان و قرار گرفتن در معرض تابش تجمع در طول عمر شما است. قرار گرفتن در معرض خود را فقط در صورت لزوم انجام چنین آزمایشاتی کاهش دهید

آیا رژیم غذایی سالم می تواند از بروز سرطان سینه جلوگیری کند؟

رژیم غذایی سالم ممکن است خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان و همچنین دیابت ، بیماری قلبی و سکته مغزی را کاهش دهد. به عنوان مثال ، زنانی که رژیم غذایی مدیترانه ای به همراه روغن زیتون فوق العاده باکره و آجیل مخلوط می خورند ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهند. رژیم مدیترانه ای بیشتر روی غذاهای گیاهی مانند میوه و سبزیجات ، غلات کامل ، حبوبات و آجیل تمرکز دارد. افرادی که رژیم غذایی مدیترانه ای را دنبال می کنند ، چربی های سالم مانند روغن زیتون را روی کره انتخاب می کنند و به جای گوشت قرمز ماهی می خورند.

حفظ وزن سالم نیز عامل اصلی در پیشگیری از سرطان پستان است.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر احمدرضا نصیری فلوشیپ جراحی سرطان سینه شماره تماس : ۲۶۶۵۵۸۴۳ تماس بگیرد . یا به آدرس پیج اینستاگرام دکتر احمدرضا نصیری مراجعه کنید .

آیا بین قرص های ضد بارداری و سرطان پستان ارتباطی وجود دارد؟

شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه پیشگیری از بارداری هورمونی ، شامل قرص های ضد بارداری و IUD هایی که باعث آزاد شدن هورمون ها می شوند ، خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهد. اما خطر بسیار ناچیز در نظر گرفته می شود ، و پس از قطع مصرف داروهای ضد بارداری هورمونی کاهش می یابد.

یک مطالعه جدید که نشان داد ارتباط بین استفاده از بارداری هورمونی و سرطان پستان مشخص شده است ، برای هر ۷،۶۹۰ خانم که حداقل یک سال از بارداری هورمونی استفاده می کنند ، یک سرطان اضافی سرطان قابل انتظار است.

در مورد گزینه های پیشگیری از بارداری با پزشک خود صحبت کنید. همچنین فواید پیشگیری از بارداری هورمونی مانند کنترل خونریزی قاعدگی ، جلوگیری از بارداری ناخواسته و کاهش خطر سایر سرطان ها از جمله سرطان آندومتر و سرطان تخمدان را نیز در نظر بگیرید.

برای پیشگیری از سرطان سینه چه باید کرد ؟

در مورد تشخیص سرطان پستان هوشیار باشید. در صورت مشاهده هرگونه تغییر در پستان ها ، مانند توده جدید یا تغییرات پوستی ، با پزشک خود مشورت کنید. همچنین ، از پزشک خود بخواهید که بر اساس تاریخچه شخصی خود ، چه زمانی شروع به انجام ماموگرافی و سایر غربالگری ها کنید.

سایر مطالب

بهترین درمان برای سرطان سینه

مراحل لیفت سینه

لاغری با لیپوماتیک

پاسخ

سه − 1 =

Call Now Button