پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه یکی ازجراحی های محبوب است که امروزه بسیاری از بانوان از این عمل استقبال کرده اند ، معمولا بانوانی که سایز سینه های آنها کوچک است برای این جراحی کاندید مناسبی می باشند ، با انجام پروتز سینه شخص اعتماد به نفس قابل توجهی پیدا می کند زیرا این عمل سبب جذابیت بیشتر شخص می شود .

پروتز سینه یکی از روش های حجیم کردن سینه است ، دکتر احمد رضا نصیری جراح سینه ، پروتز سینه را با روش های مختلفی انجام می دهند ، پروتز سینه دارای انواع مختلفی است که در ادامه به بیان آن می پردازیم   .

برای بزرگ کردن سینه ها و فرم دادن به آنها پروتز یک روش ماندگار و مداوم است .

افتادگی سینه ها در اثر عوامل مختلفی نظیر زایمان های متعدد ، شیردهی و بالا رفتن سن رخ می دهد ، در برخی از مواقع این عوامل سبب کوچک شدن سینه ها می شود ، در برخی از مواقع زمانی که شخص کاهش وزن شدیدی دارد حجم سینه ها نیز کاهش می یابد ، در برخی از اشخاص کوچک شدن سینه ها به علت موروثی بودن است .

فیلم عمل پروتز سینه

فیلم عمل پروتز سینه

نحوه پروتز سینه

برای پروتز سینه نیاز است که یک برش در سینه ایجاد شود تا بتوان پروتز را در سینه قرار داد ، این شکاف باید بسیار ظریف باشد ، معمولا جراح سینه برش را در دور هاله ی سینه و یا در زیر بغل ایجاد می کند ، در اغلب موارد دکتر نصیری برش را در زیر سینه ایجاد می کند .

پروتز سینه

اندازه پروتزها

در ابتدا نیاز است بدانید که پروتزها انواع مختلفی دارند برخی از پروتزها آب نمکی و برخی دیگر سیلیکونی می باشند ، دکتر نصیری با توجه به نیاز بیمار یکی از پروتزها را برای بیمار در نظر می گیرد .

سایز پروتز را خود بیمار انتخاب می نماید ، پروتزها علاوه بر سایزهای مختلف دارای اشکال مختلف نیز می باشند ، برخی از پروتزها مخروطی و برخی دیگر از پروتزها گرد می باشند ، البته برخی دیگر از پروتزها ممکن است به شکل قطره اشکی نیز باشند

پروتز سینه را چه کسانی می توانند انجام دهند ، در ذیل به بیان این نکته می پردازیم که آیا همه ی اشخاص می توانند پروتز سینه را انجام دهند یا خیر ، سن پروتز سینه چیست ؟ اگر شما هم به دنبال یافتن پاسخ این سوالات هستید بهتر است ادامه مطالب را مطالعه نمایید .

شرایط انجام پروتز سینه

اولین نکته ای را که باید در نظر گرفت این است که بانوان و دختران حتما سن ۱۸ سال تمام را داشته باشند ، بنابراین حداق سن پروتز ۱۸ سال تمام است ، بانوانی که از سینه های خود احساس نارضایتی دارند و یا کاهش وزن شدیدی داشته اند که سبب کاهش سایز سینه آنها شده است بهترین کاندید جهت پروتز سینه هستند .

یکی از دلایل دیگری که بانوان خواهان  انجام پروتز سینه هستند عدم تقارن سینه ها است که با انجام پروتز سینه می توان تقارن سینه ها  را ایجاد کرد .

پروتز-سینه

سوالات متداول پروتز سینه

آیا پروتز محدودیت سنی دارد ؟

بله – برای انجام این عمل حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر ۶۵ سال است قبل و بعد از این سن توصیه می شود که حجیم کردن سینه  انجام نشود .

قبل از انجام پروتز مصرف چه داروهایی باید قطع گردد ؟

توصیه می شود مصرف هرگونه دارویی که حاوی آسپرین است را قطع نمایید ، هم چنین باید از مصرف داروهای ایبوپروفن نیز پیشگیری شود ، مصرف ویتامین E را نیز باید از ۱۰ روز قبل از عمل قطع نمایید .

بهبودی پس از پروتز چقدر است ؟

بسته به شرایط بدنی و وضعیت بدنی هر شخص وضعیت بهبودی متفاوت است معمولا پس ازعمل  به ۱۴ روز زمان نیاز است، بانوانی که عمل بزرگ کرن سینه را انجام داده اند پس از ۱۴ روز می توانند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند .

آیا عمل بزرگ کردن سینه مانع شیردهی می شود؟

خیر – به دلیل اینکه پروتز  را در بخش دیواره عضلانی سینه قرار می دهند در زمان شیردهی برای بانوان مشکلی ایجاد نمی شود در نتیجه می توانند شیردهی را انجام دهند

آیا پروتز سینه سرطان زا است ؟

خیر – پروتز سینه در انسان ها سبب سرطان نمی شود در نتیجه نباید بانوان نگران این موضوع باشند ، هیچ گونه آماری منتشر نشده است که بزرگ کردن سینه  سبب سرطان شود .

آیا پروتز سینه ماندگار است ؟

بله  جراحی سینه ماندگار بالایی دارد ،  اما برخی از عوامل نظیر افتادگی پوست ، کاهش سایز و افزایش سن در ماندگاری پروتز تاثیر گذار هستند

چه زمانی تورم و کبودی های پس از پروتز سینه از بین می رود ؟

تورم و کبودی ها  پس از ۱۴ روز بهبود می یابد ، یکی از نکاتی که بانوان باید رعایت نمایند این است که مراقبت های پس از عمل را با این که بسیار ساده است با دقت انجام دهند تا سریع تر بهبودی حاصل شود .

پروتز-سینه-1

پس از عمل بزرگ کردن سینه  چه نکاتی را باید رعایت نمود ؟

پس از بزرگ کردن سینه  نباید به مصرف الکل و سیگار بپردازید ، از بلند کردن اجسام سنگین باید اجتناب بورزید و هم چنین نباید در هفته های اول به انجام فعالیتهای سنگین ورزشی بپردازید .

استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم ها بسیار مفید می باشد .

در هفت روز اول نباید رانندگی کنید .

دکتر نصیری توصیه می کنند تمام عزیزانی که پروتز را انجام داده اند مراقبت های پس از بزرگ کردن سینه  را بدرستی انجام دهند تا سریع تر بهبودی حاصل شود .

یکی ازنکاتی که توصیه می شود حتما در انتخاب آن دقت نمایید ، انتخاب جراح است ، جراح نقش به سزایی در موفقیت آمیز بودن بزرگ شدن سینه دارد .

بهتر است از عمل بزرگ کردن سینه  توقع بی جایی نداشته باشید ، پروتز سینه را باید متناسب با بدن خود انتخاب نمایید .

بهترین راه حل برای انتخاب  نوع پروتز و جنس آن ، مشاوره با جراح است زیرا در این زمینه تخصص کافی دارد و شما را در انتخاب یک پروتز زیبا ومتناسب با بدن شما راهنمایی و کمک می کند .

بهتر است بدانید جراح بهترین راهنمایی را به شما در انتخاب یک پروتز مناسب دارد ، علاوه بر آن بسته به نیاز شما جنس و سایز پروتز را به شما پیشنهاد می نماید که جذابیت شما پس از عمل دو چندان شود .

شما عزیزان در کانال تلگرام و پیج اینستاگرام می توانید می توانید نمونه کارها را مشاهده نمایید تا بیشتر با بزرگ شدن سینه آشنا شوید .

 پروتز سینه و شیردهی ، یکی از سوالاتی که اکثر بیماران بیان می کنند همین امر می باشد که حجیم کردن سینه ها بر روی شیردهی تاثیر گذار است یا خیر در ذیل به بیان این موضوع می پردازیم

پروتز سینه و شیردهی

یکی از سوالات متداولی که از دکتر احمدرضا نصیری پرسیده می شود در خصوص پروتز سینه وشیردهی است که در ذیل به بیان آن می پردازیم .

پروتز سینه و شیردهی

متاسفانه در اشخاص این دیدگاه اشتباه وجود دارد که پس از پروتز سینه نمی توان شیردهی را انجام دهند ، علت این دیدگاه اشتباه این است با جایگزاری پروتز سینه در بافت سینه است ، زیرا در زمان پروتز مجرای شیردهی و بافت طبیعی بدن در مکان خود قرار دارند و شخص پس از پروتز نیز می تواند شیردهی را انجام دهد .

در جراحی زیبایی بزرگ سینه جراح سینه برش ها را از دور هاله سینه ، زیربغل و زیر سینه ایجاد می کند ، در صورتی که جراح تشخیص دهد ممکن است چند مجرای شیری قطع گردند ، این امر ممکن است بر شیردهی تاثیر بگذارد اما این به این معنا نیست که شیردهی را پس از پروتز سینه نمی توان انجام داد

 بزرگ کردن سینه انواع مختلفی دارد ، جراح سینه بسته به نیاز بیمار و وضعیت آناتومی بیمار تصمیم می گیرد که کدام نوع پروتز را انتخاب نماید ، در ذیل به بیان انواع پروتز پرداخته ایم

انواع پروتز

بزرگ کردن سینه با پروتز انواع مختلفی دارد ، بسته به نیاز بیمار و تشخیص جراح سینه یکی از سایزهای پروتز را برای بیمار انتخاب می نماید .

 • پروتز آب نمکی

این پروتز را پس از اینکه در بدن قرار دادند با مایع درون آن را پر می کنند ، این نوع از پروتز نسبت به پروتز سلیکونی برش کمتری دارد ، این نوع از پروتز برای بانوانی که سینه های بسیار کوچک دارند توصیه نمی شود

 • پروتز سیلیکونی

این پروتز ها در مقایسه با پروتز آب نمکی بسیار طبیعی تر می باشند ، بهتر است بدانید که این پروتز ها حاوی ژل سیلیکون می باشند و تمامی اشخاص می توانند از این پروتز ها استفاده نمایند .

انواع پروتز از نظر شکل

انواع پروتز سینه

 • پروتز شکل گرد
 • پروتز شکل اشکی

پروتز شکل گرد

زمانی که اشخاص بخواهند سینه های آنها بیش از اندازه برجسته نمایان باشد ، جراح سینه این نوع از پروتزها را توصیه می کند .

پروتز اشکی

در صورتی که بانوان خواستار پروتز های طبیعی و نرمال باشند جراح سینه این نوع از پروتز را پیشنهاد می کند .

عکس پروتز سینه زنان

یکی از مواردی که بانوان بسیار علاقمند هستند در خصوص پروتز بداند ، شکل وعکس پروتز سینه زنان است برای آشنایی بیشتر بانوان با بزرگ شدن سینه  در ذیل عکس پروتز سینه را قرار داده ایم .

عکس پروتز سینه زنان

پروتز سینه قیمت

در خصوص قیمت پروتز  نیز بسیار سوال می شود ، در پاسخ به این سوال باید بیان کرد که پروتز سینه قیمت  های مختلفی دارد بسته به نوع پروتز و اندازه پروتز قیمت پروتز سینه متفاوت است ، بسیاری از بیماران دکتر احمدرضا نصیری سوال می کنند که بزرگ شدن سینه  قیمت  تقریبی دارد یا خیر سوال می کنند که در پاسخ به این سوال باید بیان کرد هزینه برای هر شخص متفاوت است .

انواع سایز پروتز سینه

افزایش سایز سینه  سایزهای مختلفی دارد ، این نیاز بیمار و تشخیص جراح سینه است که انواع سایز پروتز سینه را بررسی سپس براساس نیاز بیمار از انواع سایز پروتز سینه یکی را برای بیمار انتخاب نمایند .

بهترین دکتر پروتز سینه

بهترین دکتر پروتز سینه همواره یکی از سوالاتی بوده است که از گذشته تا به کنون در خصوص آن سوالاتی مطرح می شود در پاسخ به این سوال باید بیان کرد که زمانی می توان بیان کرد یک شخص بهترین دکتر پروتز سینه است که ویژگی های ذیل را داشته باشد .

بهترین دکتر پروتز سینه

بهترین دکتر پروتز در مرحله اول باید در زمینه پزشکی و انواع پروتز ، روش کار پروتز ، جراحی پروتز ، انواع سایز پروتز ، بهترین کاندید پروتز اطلاعات کافی را داشته باشد .

سپس بر اساس نیاز بیمار و اینکه هر شخص بسته به آناتومی بدن چه نوع ، شکل واندازه ای را باید انتخاب نماید .

بهترین دکتر پروتز همچنان باید پس از جراحی بزرگ شدن سینه تمامی سوالات بیمار را پاسخ گو باشد و بیمار را در تمامی مراحل قبل و پس از پروتز سینه راهنمایی نماید .

بهترین دکتر پروتز  باید مراقبت های پس از بزرگ کردن سینه را به بیمار آموزش دهد تا بیمار پس از جراحی با مشکل خاصی روبرو نشود .

بهترین دکتر پروتز سینه باید بیمارانش پس از جراحی حجیم کردن سینه نهایت رضایت را از جراحی داشته باشند .

فیلم عمل پروتز سینه

فیلم عمل پروتز سینه یکی از دغدغه های بانوان بوده است که این سوال برای آنها به وجود آمده است که حجیم کردن سینه را چگونه انجام می دهند در مقالات بعدی فیلم عمل پروتز سینه را قرار می دهیم تا اشخاصی که به دنبال فیلم پروتز سینه هستند بیشتر با حجیم کردن سینه و روش های حجیم کردن سینه ها آشنا شوند .

مراقبت های پس از بزرگ کردن سینه

پس از اینکه شخص بزرگ کردن سینه را انجام داد برای اینکه نتایج بهتری ظاهر شود باید یکسری مراقبت های پس از بزرگ کردن سینه را رعایت نماید که در ذیل مهم ترین آنها را شرح می دهیم .

مراقبت های پس از پروتز سینه

 • شخص بهتر است پس از اینکه مرخص شد تا دو روز یک همراه داشته باشد که از او مراقبت نماید .
 • پس از ۱۴ روز شخص می تواند تمامی فعالیت های خود را از سر بگیرد در نتیجه بهتر است در مدت ۱۴ روز استراحت کافی داشته باشد و تمامی توصیه های جراح سینه خود را رعایت نماید تا زخم ها سریع تر بهبود یابد ، روند بهبودی زخم های هر شخص با شخص دیگری متفاوت است .
 • توصیه می شود در دوران نقاهت پس از بزرگ کردن سینه ها تا سه هفته از خوابیدن به پهلو اجتناب نمایید و از خوابیدن به پشت اجتناب نمایید ، بیمار پس از بزرگ کردن سینه ها به هیچ وجه نباید به روی شکم بخوابد .
 • یکی از نکاتی که باعث می شود که پروتزها بهتر در جای خود قرار گیرند ، استفاده از سوتین طبی است که جراح سینه به تمامی اشخاصی که عمل سینه را انجام داده اند توصیه می کند که به شکل مرتب تمام شبانه روز از این سوتین استفاده نمایند .
 • استحمام را اشخاص معمولا پس از ۲۴ ساعت از عمل بزرگ کردن سینه می توانند انجام دهند .
 • تا ۱۴ روز شخص باید نکاتی نظیر عدم بلند کردن اجسام سنگین را انجام ندهد زیرا باعث می شود که به ناحیه عضلات قفسه سینه فشار وارد شود .
 • از استعمال دخانیات باید اجتناب نمایید ، زیرا روند بهبود زخم ها را با مشکل روبرو می کند ، توصیه می شود در صورتی که از استعمال دخانیات نمی توانید اجتناب نمایید حتما تا سه هفته به استعمال دخانیات نپردازید .
 • برای کاهش تورم و کبودی پس از عمل سینه بهتر است از کمپرس یخ استفاده نمایید .
 • مصرف الکل خطر خونریزی را افزایش می دهد ، بنابراین نباید به مصرف الکل نیز بپردازید .
 • یکی دیگر از نکاتی که پس از عمل سینه باید رعایت نمایید ، عمل قرار گیری در معرض آفتاب است زیرا ممکن است جای زخم ها را تیره تر نماید .
 • بخیه ها معمولا پس از هفت روز جذب می شوند ، اما برخی از بخیه ها نیاز است که کشیده شوند .
 • مصرف داروها و تمامی مسکن ها و قرص ها را شخص باید مصرف نماید تا به تسکین درد آنها کمک نماید .
 • پیاده روی سبک را شخص پس از چند روز می تواند انجام دهد اما ورزش های سنگین را باید پس از چند روز انجام داد .
 • فعالیت جنسی را شخص پس از عمل سینه زمانی که دردی نداشته باشد می تواند انجام دهد .
پروتز سینه

پروتز سینه

مراقبت های پس از پروتز سینه بسیار مهم می باشند .

هزینه عمل پروتز سینه

البته شایان ذکر است که در قیمت جراحی پروتز سینه هزینه عمل پروتز سینه سال ۹۶ با هزینه عمل پروتز سینه سال ۹۷ کاملا متفاوت می باشد . برای محاسبه دقیق ابتدا به یک متخصص مراجعه نمایید تا شرایط شما به دقت بررسی شود .

عوارض پروتز سينه در پرواز

یکی از متداول ترین سوالات پروتز سینه در زمینه شایعه ترکیدن پروتز سینه در هواپیما می باشد . طبق تحقیقات صورت گرفته ، یک شرکت هواپیمایی خاص به دلیل افزایش مرخصی پرسنل خود برای انجام جراحی پروتز سینه یک فیلم ترکیدن پروتز سینه را تهیه نموده اند تا از اقدامات جلوگیری شود . انجام جراحی پروتز سینه هیچگونه آسیبی در هنگام پرواز به دنبال نخواهد داشت .

کشیدن سیگار بعد از جراحی پروتز سینه به چه صورت می باشد ؟

افراد سیگاری در این جراحی همانند سایر جراحی ها باید از دو هفته قبل از جراحی تا دو هفته بعد از جراحی از استعمال دخانیات به ویژه سیگار خودداری نمایند .

خونریزی بعد از پروتز سینه

از عوارض بسیار کم در پروتز سینه ، می توان به خونریزی بعد از پروتز سینه اشاره نمود . این مشکل به علت برش در ناحیه سینه ممکن است رخ دهد و احتمال ایجاد آن بسیار کم است . گاهی نیز برای بررسی محل خونریزی پزشک نیاز به انجام سونوگرافی سینه برای تشخیص بهتر خواهد داشت .

جا به جا شدن پروتز سینه

این سوال همیشه پرسید می شود که آیا احتمال جا به جایی پروتز سینه وجود دارد ؟ اگر بافت بیمار بسیار ضعیف باشد و درخواست قرارگیری پروتز بزرگ داشته باشد ممکن است این مشکل وجود داشته باشد . بنابراین نظر پزشک در قرار گیری پروتز بسیار حائز اهمیت می باشد .

پارگی پروتز سینه بعد از جراحی؟

این مشکل در پروتز های قدیمی بسیار شایع بود ولی در حال حاضر با وجود پروتز های سیلیکوتی احتمال پاره شدن پروتز سینه به طور خود به خود وجود ندارد و در صورتی که یک ضربه بسیار محکم به سینه وارد که باعث شکستگی در قفسه سینه شود ، ممکن است پروتز سینه نیز دچار آسیب گردد .

برخی از خدمات احمد رضا نصیری

شما عزیزان جهت مشاهده نمونه کارها می توانید به شبکه های اجتماعی ما نیز مراجعه نمایید

6 thoughts on “پروتز سینه

 1. ملیکا - شهریور ۷, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۶ ق.ظ

  دوران نقاهت داره؟

  پاسخ
  • drnasiri - مهر ۲۴, ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۱ ق.ظ

   بله این جراحی دوره نقاهت دارد .

   پاسخ
 2. پریا - آذر ۲۷, ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۹ ب.ظ

  از کجا باید بدونیم چه سایز پروتز سینه برای ما مناسبه ؟ سایز پروتز سینه رو خودمون میتونیم مشخص کنیم ؟

  پاسخ
  • drnasiri - دی ۱۷, ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۲ ق.ظ

   ابتدا باید به یک پزشک مراجعه نمایید تا با توجه به فرم سینه شما، بهترین سایز پروتز سینه را برای شما انتخاب نماید .

   پاسخ
 3. نازگل - آذر ۲۷, ۱۳۹۷ در ۱:۰۱ ب.ظ

  بعد از پروتز سینه چقدر باید تو بیمارستان بستری شیم ؟
  دوره نقاهت بعد از جراحی چقدر طول میکشه ؟

  پاسخ
  • drnasiri - دی ۱۷, ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۲ ق.ظ

   بستگی به شرایط شما دارد . تا یک ماه نباید از فعالیت های سنگین استفاده کنید .

   پاسخ

پاسخ

18 + سیزده =

Call Now Button