پروتز باسن

پروتز باسن

یکی از عمل های زیبایی که در چند سال اخیر بسیار پرطرفدار شده ، فرم دهی و پروتز باسن می باشد که به منظور بزرگ کردن باسن انجام می شود . داشتن یک باسن نسبتا بزرگ و خوش فرم برای اکثر افراد بسیار مناسب می باشد . در این مطلب در زمینه انواع روش های فرم دهی باسن توضیح داده می شود .

پروتز باسن

پروتز باسن

انواع روش های فرم دهی باسن

فرم دهی باسن با روش های مختلفی امکان پذیر می باشد .از جمله :

ورزش

یکی از روش های مناسب و بدون هیچ عوارضی ، انجام ورزش به منظور فرم دهی باسن است . اما این کار نیاز به تمرین و صبر و حوصله بسیار دارد .

 تزریق چربی به باسن

برخی افراد به دلیل ترس تیغ جراحی  ، از تزرق چربی می توان برای بزرگ کردن و فرم دهی باسن استفاده نمود . در این روش چربی از سایر نقاط بدن همچون شکم و پهلو خالرج شده و به باسن تزریق می شود . این چربی همانند سایر چربی های بدن ممکن است در اثر فعالیت های بدن و لاغر شدن از حجم آن کاسته شود .

تزریق ژل به باسن

یکی از متداولترین سوالات کاربران در زمینه تزریق ژل به باسن می باشد . شایان ذکر است که هزینه تزریق ژل به باسن بسیار بالا می باشد و همچنین این روش کوتاه مدت است و بعد از ۶ ماه باید مجدد تکرار شود ، به همین علت انجام این کار به هیچ عنوان توصیه نمی شود .

پروتز باسن

پروتز باسن همانند پروتز سینه از یک پوسته سیلیکونی تشکیل شده است که جنس سخت ولی انعطاف پذیر می باشد . این پروتز ها به شیوه ای طراحی شده اند که از طریق آن ها بتوان ظاهر طبیعی باسن حفظ شود . این پروتز برای پر کردن حجم قسمت فوقانی باسن استفاده می شود .

اندازه پروتز های باسن با یکدیگر متفاوت می باشد و برای هر یک از مراجعه کنندگان ممکن است فرم متفاوتی استفاده شود . این پروتز ها در قسمتی قرار می گیرند که به اعصاب و قسمت های استخواندر باسن آسیبی وارد نشود .

مدت زمان جراحی پروتز باسن

به طور کلی می توان گفت مدت زمان انجام این جراحی حدود ۲ ساعت می باشد ولی ممکن است کمتر و یا بیشتر نیز شود .

کاندید پروتز باسن

در ابتدا باید ذکر نمود که مراجعه کننده باید انتظارات واقع بینانه ای از پروتز باسن خود داشته باشد ، افرادی که از فرم باسن خود ناراضی هستند با مراجعه به یک جاح می توانند مشاوره لازم جهت این جراحی را دریافت نمایند . این جراحی باعث افزایش اعتماد بنفس در برخی افراد می باشند . تنها نکته حائز اهمیت آن است که فرد شرایط جسمانی سالمی داشته باشد .

مراحل پروتز باسن

این جراحی با بیهوشی عمومی صورت می گیرد . در طی جراحی بیمار بر روی شکم دراز می کشد . جراح برش های لازم را در ناحیه باسن و درقسمت های مشخصی انجام می دهد و سپس پروتز را در قسمت میانی باسن قرار می دهند تا کمترین فشار هنگام حرکت و یا نشستن بر این قسمت وارد شود .

حدود دو ساعت بعد از جراحی درصورت مساعد بودن شرایط ، بیمار می تواند مرخص شود .

نکات مهم قبل از پروتز باسن

حدود ۸ ساعت قبل از جراحی ناشتا باشید .

درصورت مصرف هرگونه دارو با پزشک خود مشورت کنید .

استعمال دخانیات از دو هفته قبل از جراحی ممنوع است .

بهتر است حدود یک ماه قبل از جراحی از مشروبات الکلی استفاده نکنید .

نکات مهم بعد از پروتز باسن

هرگونه عمل جراحی برای به منظور دریافت نتیجه مناسب ، باید نکات مهمی که توسط جراح اطلاع داده می شود را به خوبی رعایت کنید . این اطلاعات در رابطه با هر پزشک متفاوت است . از جمله این مراقبت ها شامل :

روز جراحی استراحت مطلق داشته باشید .

به مدت دو هفته هیچگونه فشاری به نواحی جراحی شده وارد نشود .

از گن مخصوص برای فرم دهی بهتر استفاده کنید .

طیق دستور پزشک از آنتی بیوتیک به منظور پیشگیری از عفونت استفاده کنید .

استحمام دو روز بعد از جراحی می باشد .

از محل جراحی به خوبی مراقبت کنید .

دوره نقاهت بعد از پروتز باسن

دوره نقاهت بعد از جراحی پروتز باسن ممکن است بین ۴ تا ۶ هفته به طول انجامد  ، بهتر است تا ۲ ماه از فعالیت های سنگین به شدت خودداری نمایید .

 

جهت دریافت مشاوره از دکتر احمدرضا نصیری با شماره ه ۲۲۵۵۹۰۲۴ تماس حاصل نمایید .

 

پاسخ

چهار × پنج =

Call Now Button