لیپوماتیک

لیپوماتیک (Lipomatic)

اغلب افراد مایل هستند که بدانند منظور از لیپوماتیک چیست و چه کاربردی را دارد. لیپوماتیک یک روش و نام دستگاه ساکشنی می باشد که در مواردی که می خواهند چربی های اضافی را از زیر پوست خارج کنند از آن استفاده می کنند. به خاطر تکنولوژی بالایی که در این دستگاه بکار رفته کارایی بسیار عالی و دقیقی دارد ، به راحتی می توان تفاوت های بین لیپوماتیک و لیپوساکشن را دید و بین آنها تمایز قائل شد.علاوه بر این لیپوماتیک نسبت به  لیزر لبپولیز نیز برتری دارد و این برتری برای بیمار و همچنین جراح در روش عمل و نتایج پس از عمل کاملا ملموس می باشد.

لیپوماتیک برای تخلیه چربی ها به بافت چربی ها آسیب نمی رساند و با تخریب آنها را خارج نمی کند،بلکه با ساکشن و یک سری مراحل آنها را به صورت سالم از زیر پوست خارج می کند. برای انجام لیپوماتیک با استفاده از ارتعاش (Vibration) و امواج ایفرانسونیک و همچنین نوسان های ثابت حول محوری (Nutation) اقدام به جدا کردن سلول های محوری از یکدیگر از محل اتصال چربی ها می کند. از آنجا که چربی ها به صورت سالم و بدون تخریب خارج شده اند می توان از آنها به عنوان فیلر برای حجم دهی گونه، لب و یا سایر نقاط صورت استفاده کرد و دیگر نیازی به برداشت دوباره چربی برای این امر وجود ندارد. همچنین چربی خارج شده به روش لیپوماتیک از تورم کمتر و دوام بالاتری نسبت به چربی هایی که به وسیله ساکشن برای حجم دهی ساکشن می شوند، برخوردار می باشد.

لیپوماتیک

مزیت های لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر

لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها دارای یک سری مزیت ها می باشد. برخی از این مزیت ها عبارتند از:

 1. در روش های دیگر که به عنوان ساکشن استفاده می شوند چربی های باقی مانده در زیر پوست یکنواخت نیستند و در زیر پوست بافت های گلوله ای از چربی حس می شود، اما در روش لیپوماتیک دیگر این مشکل وجود نخواهد داشت.
 2. از آنجا که این روش نسبت به سایر روش ها به ترابکول های پوستی صدمه کمتری را وارد می کند، باعث می شود که جمع شدن پوست در این روش بسیار کمتر باشد.
 3. در این روش احتمال آمبولی چربی بسیار کم می باشد و تا کنون موردی گزارش نشده است.
 4. در این روش بیمار فقط دو هفته از گن استفاده می کند.اما در ساکشن سنتی ۶ ماه و در لیزر لیپولیز ۲ تا ۴ ماه فرد باید گن را استفاده کند. ( البته افرادی که می خواهند نتیجه بهتری را بگیرند می توانند تا یک ماه هم از گن استفاده کنند.)
 5. در روش های دیگر بیمار علاوه بر بی حسی نیاز به آرام بخش و گاها بیهوشی نیز خواهد داشت. اما در لیپوماتیک فقط بی حسی کافی می باشد و بیمار هیچ دردی را حس نمی کند.
 6. احتمال بروز عفونت بسیار پایین می باشد.
 7. دوره نقاهت و خستگی و کوفتگی این روش نسبت به سایر روش ها بسیار کوتاه تر می باشد.
 8. در این روش ترشحات از محل ساکشن نهایتا تا ۳۶ ساعت بعد از ساکشن ادامه دارد. نسبت به سایر روش ها، مقداراین ترشحات بسیار کمتر می باشد اما در روش های دیگر ساکشن، مدت زمان ترشح ها بیشتر می باشد.
 9. ساکشن به روش لیپوماتیک به بستری شدن و .. نیاز ندارد و فرد می تواند بلافاصله پس از انجام عمل در محل کار خود حاضر شود.
 10. گاها در برخی موارد پس از ساکشن افراد نیاز به جراحی برای برداشتن پوست اضافه پیدا می کنند. افرادی که ساکشن خود را با لیپوماتیک انجام داده اند برای جراحی برداشتن پوست نیاز به برش های محدود تر و کوچکتری دارند. حتی اگر نیاز به عمل ابدومینوپلاستی باشد (در این عمل نیاز به در آوردن و جابه جایی محل ناف می باشد)، بعد از عمل لیپوماتیک می توان ناف را جابه جا نکرد و آن را در جای خودش حفظ کرد.

لاغری با لیپوماتیک

مراقبت های پس از لیپوماتیک

 • از مصرف غذاهای پرکالری و چرب اجتناب کنید. همچنین ورزش را ترک نکنید.
 • برای خروج راحت ترو سریع تر خون آبه ها از بدن به افراد پس از عمل گن داده می شود.استفاده از گن الزامی است.
 • پس از انجام عمل چند ساعت استراحت در منزل الزامی می باشد. همچنین در خانه به آرامی پیاده روی کنید تا خون آبه ها با راحتی بیشتر از بدن تان خارج شود.
 • برای جبران مایعاتی که بدن از دست داده است استفاده از مایعات (غیر الکلی) مناسب است و توصیه می شود.
 • عدم استفاده از مواد غذایی که شامل بروز یبوست می شوند.
 • استفاده منظم از داروهای تجویزی پزشک
 • استفاده از قرص متوکوپرامید برای رفع حالت تهوع
 • عدم استفاده از نمک تا مدتی بعد از عمل
 • به مدت یک هفته از انجام ورزش های سنگین و فعالیت های سنگین اجتناب کنید.
 • به مدت چند روز از نشستن بر صندلی خودداری کنید.
 • تورم های موجود در ناحیه عمل طبیعی است که بعد از یک ماه کم می شوند و پس از سه ماه کاملا برطرف می شوند.
 • برای جلوگیری از احتمال غش کردن و افت فشار خون بهتراست فرد تا مدتی از توالت فرنگی استفاده کند.
 • حتما بعد از عمل تا مدتی از گن لاغری استفاده کنید. ممکن است بستن گن دردناک باشد اما این کار برای زیبایی بهتر اندام شما پس از عمل بسیار بسیار موثر است.
 • بعد از جراحی و رفع اثر بی حسی ممکن است فرد کمی درد را احساس کند که برای برطرف شدن درد می تواند از مسکن های متداول استفاده کند.
 • اولین روز بعد از عمل لیپوماتیک حتما استحمام کنید وبا ماساژ در هنگام استحمام سعی به خروج خون آبه ها داشته باشید. بعد از آن نیز روزی یک تا دوبار استحمام کنید و برای منافذ باز از شستشو با صابون و آب ولرم استفاده کنید.سپس با ماساژ مایعات را خارج کرده، سپس با حوله محل را به آرامی خشک کنید.
 • اجتماع خون آبه ها باعث بروز درد و تورم می شوند. حتما آنها را از بدن خارج کنید.همچنین با خروج خون آبه ها از بدن بهبودی شما با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
 • تا وقتی که منافذ باز هستند از رفتن به سونا،جکوزی، دریا، استخر و یا سایر مکان هایی که احتمال آلودگی وجود دارد خودداری کنید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر نصیری

پاسخ

یک × دو =

Call Now Button