علت ترشحات خونی پستان ها

علت ترشحات خونی پستان ها

ترشحات خونی پستان ها یک هشدار جدی می باشد که شخص باید هر گونه تغییرات را در پستان ها را جدی بگیرد تا علت آن مشخص شود در برخی از موارد ، تغییرات در پستان ها ممکن است بیانگر توده وسرطان در سینه ها باشد ، به همین دلیل پس از بیان علت ترشحات خونی در پستان ها ، علائمی که در سینه ها غیرعادی است و ممکن است بیانگر سرطان سینه باشند را بیان می کنیم .

علت ترشحات خونی پستان ها

ترشحات خونی سینه زنان

یکی از علائم سرطان سینه ، ترشحات خونی می باشد ، به همین دلیل به بانوان توصیه می شود که به محض مشاهده ترشحات خونی از سینه ها حتما نزد پزشک مراجعه نمایند ، در برخی از اشخاص ترشحات به رنگ صورتی است و در برخی دیگر از اشخاص ترشحات خونی می باشد که در هر صورت باید سریعا به پزشک مراجعه نمایید .

در صورتی که سن شخص بالای ۴۰ سال باشد و یا ترشح فقط از یکی از پستان ها باشد ، بررسی های بیشتر و دقیق تری باید انجام شود تا علت این امر مشخص شود ، این امر احتمال اینکه پستان به سرطان مبتلا شده باشد را افزایش می دهد .

در برخی از مواقع زمانی که عروق بافت پستان افزایش می یابند ممکن است شخص با ترشح خونی نوک پستان مواج شود ، هم چنین در دوران شیردهی و بارداری شخص ممکن است با ترشح خونی پستان ها مواجه شود .

اگر در سینه ها توده ای پیدا نشود ، پزشک بررسی بیشتری را توصیه نمی کند .

دلایل ترشحات چرکی سینه زنان

در مواقعی که از سینه ها ترشحات چرکی خارج می شود ، بیانگر عفونت می باشد ، معمولا عفونت از پستان ها در دوران شیردهی بروز می کنند ، معمولا به بانوان مصرف آنتی بیوتیک  توصیه می شود ، البته در برخی از مواقع آبسه پستان اگر رخ داده باشد ، باید تخلیه انجام شود .

در صورتی که التهاب پستان برطرف نگردد ، دکتر به بیمار توصیه می کند که از دیواره های پستان نمونه برداری انجام شود .

ترشحات آبکی و بی رنگ سینه زنان

ترشحات اگر بی رنگ باشند ، پزشک بررسی دقیق تری انجام می دهد ، زیرا این ترشحات بی رنگ و شفاف بیانگر یکی از علائم سرطان سینه می باشد ، اگر ترشحات بی رنگ از هر دو پستان باشد ، خطر مبتلا شدن به سرطان در شخص کمتر می شود .

تغییر رنگ پستان ها

به طور کلی در دو حالت تغییر رنگ در پستان ها وجود دارد :

  • در دوران بارداری
  • مبتلا شدن به سرطان سینه

در زمان بارداری و شیردهی شخص با تغییر رنگ در سینه ها مواجه می شود ، اما جای نگرانی نیست زیرا با گذشت زمان این مشکل برطرف می گردد .

در مواقعی که شخص به سرطان سینه مبتلا می شود ، شخص با تغییر رنگ در سینه ها مواجه می شود ، البته تغییر رنگ سینه ها همراه با فرورفتگی در سینه ها  همراه است .

برخی از خدمات دکتر نصیری

پاسخ

چهارده + 7 =