سرطان سینه در مردان

سرطان پستان در آقایان

یک باور غلط در بین افراد این است که سرطان سینه مخصوص بانوان بوده و هیچ مردی به آن مبتلا نمی شود . اما انواع سرطان پستان درمردان چیست ؟ آیا روش درمان سرطان سینه مردان با زنان متفاوت است ؟ با ادامه مطلب همراه باشید …

انواع سرطان پستان در مردان

کارسینوم ارتشاحی مجاری شیری

یکی از متداول ترین سرطان سنیه در مردان می باشد .

کارسینوم درجا مجاری شیری

در این نوع سرطان سینه که به سرطان سنیه داخل مجرا نیز شناخته شده باعث ایجاد سلول های غیر طبیعی در در جدار مجرا می شود .  

سرطان التهابی پستان

در این نوع از سرطان سینه ، سینه ها قرمز و به حالت متورم تبدیل می شوند . همچنین ممکن تسن سینه ها حالت گرمی داشته باشند .

بیماری پاژه نوک پستان

این تومور ها از مجاری که نزدیک سینه ها قرار دارد ، تا نوک سینه ها رشد می نماید .

کارسینوم لوبولار درجا

این نوع سرطان سینه غالبا در بانوان دیده شده و در مردان تا کنون مشاهده نشده است ، باعث ایجاد سلول های غیر طبیعی در بخشی از سینه ها می شود .

تشخیص سرطان سینه در مردان

مردانی که به سرطان سینه مبتلا می باشند ممکن است توده و یا علائمی در آن ها شکل گیرد .  از سونوگرافی سینه  ، نمونه برداری ، آزمایش استروژن و پروژسترون وبه منظور بررسی و تشخیص سرطان سینه در مردان استفاده نمود .

درمان سرطان سینه در مردان

با توجه به وضعیت بیمار ممکن است مراحل درمان سرطان سینه در مردان متفاوت باشد . از جمله روش های مورد استفاده در درمان سرطان سینه می توان به موارد زیر اشاره نمود :

شیمی درمانی

یکی از روش های درمانی استفاده از شیمی درمانی می باشد . این روش همراه با دارو درمانی انجام می شود که منجر به کشتن و یا متوقف نمودن رشد سلول های سرطانی می شود .

هورمون‌ درمانی

یکی از روش های درمان سرطان ، هورمون درمانی می باشد . در این روش هورمون ها یا از بین رفته و یا مسدود می شوند . این کار باعث توقف در رشد سلول های سرطانی می شود .

پرتودرمانی

در این روش درمانی ، پرتوهای برای از بین برد رشد سلول های سرطانیاستفاده می شود . پرتودرمانی به دو صورت خارجی که با دستگاهی از خارج بدن تابیدهمی شود و نوع دوم پرتودرمانی داخلی می باشد که در آن با استفاده از موادرادیواکتیو که در سوزون ها وجود دارد وارد بدن می شود .

انتخاب نوع مناسب به نظر پزشک معالج شما بستگی دارد .

جهت دریافت مشاوره از دکتر احمدرضا نصیری با شماره ه ۲۲۵۵۹۰۲۴ تماس حاصل نمایید .

پاسخ

20 − پانزده =

Call Now Button