راه های پیشگیری از سرطان سینه

راه های پیشگیری از سرطان سینه

این روزها، خبرهای خوبی درباره سرطان سینه می شنویم. درمان و راه پیشگیری از سرطان، رو به پیشرفت است. در این مقاله، ۷ راه پیشگیری و یا به حداقل رساندن احتمال این سرطان را خدمت شما ارائه می دهیم.
۱٫ کنترل وزن
تنظیم کردن وزن، کار آسانی است و داشتن وزن سالم و متعادل، هدف مهمی برای افراد است. چاقی و افزایش وزن، احتمال بروز سرطان، از جمله سرطان سینه را بعد از یائسگی افزایش می دهد.
۲٫ فعالیت بدنی
ورزش و تمرینات بدنی، برای حفظ سلامت بدن شما بسیار حائز اهمیت است. زنانی که در روز نیم ساعت را به فعالیت های بدنی اختصاص می دهند، کمتر در معرض سرطان سینه قرار می گیرند. ورزش و تمرینات روزانه، راهی موثر در حفظ و کنترل وزن سالم می باشد.

راه های پیشگیری از سرطان سینه
۳٫ مصرف میوه و سبزیجات
رژیم غذایی سالم، احتمال بروز سرطان سینه را کاهش می دهد. مصرف میوه و سبزیجات تازه را فراموش نکنید، و در مقابل مصرف مشروبات الکلی را به حداقل برسانید. این در حالی است که، خوردن متعادل مشروبات الکلی برای قلب مفید بوده و مصرف خیلی کم آن نیز می تواند احتمال بروز سرطان سینه را نیز افزایش دهد.
۴٫ ترک سیگار
تمام افراد سیگاری و غیر سیگاری، از مضرات سیگار آگاه هستند. کاهش کیفیت زندگی، افزایش خطر بیماری های قلبی، بروز ۱۵ سرطان از جمله سرطان سینه، همگی از عوارض سیگار کشیدن هستند. همین موارد می توانند بهانه ای باشند برای ترک سیگار.
۵٫ شیردهی (در صورت امکان)
شیردهی به مدت یک سال و یا بیشتر، احتمال سرطان سینه را کاهش می دهد و هم چنین برای سلامت کودک نیز مفید می باشد.
۶٫ عدم مصرف قرص های ضد بارداری، به خصوص بعد از ۳۵ سالگی
قرص های ضد بارداری، مزایا و معایب خود را دارد. میزان بروز معایب این قرص ها در جوانی کمتر است. مصرف این قرص ها، احتمال سرطان سینه را افزایش می دهند. بعد از قطع قرص، عوارض و خطرات ناشی از مصرف آن ها نیز از بین می رود. هنگام مصرف این قرص ها، احتمال حملات قلبی و مغزی به خصوص در زنان سیگاری بیشتر است.
البته مصرف طولانی مدت قرص های ضد بارداری، مزایایی از قبیل، کاهش سرطان تخمدان، سرطان کولون و رحم را نیز به همراه دارد. اگر نگران مبتلا شدن به سرطان سینه هستید، مصرف این قرص ها را کنار بگذارید.
۷٫ عدم استفاده از هورمون های بعد از یائسگی
هورمون های بعد از دوران یائسگی، نباید طولانی مدت استفاده شوند تا از پوکی استخوان و بیماری های قلبی پیشگیری شود. هورمون استروژن به همراه پروژسترون، احتمال بروز سرطان سینه را افزایش می دهد. اگر مجبور به دریافت هورمون هستید، زمان مصرف باید تا حد امکان کوتاه باشد.

برخی از خدمات دکتر نصیری

شما عزیزان جهت مشاهده نمونه کارها می توانید به شبکه های اجتماعی ما نیز مراجعه نمایید

پاسخ

دوازده − یازده =

Call Now Button