درمان کیست پستان

درمان کیست پستان

بسیاری از تومورهای پستان دچار کیست می شوند که تغییراتی غیر سرطانی (خوش خیم) در بافت پستان است که در برخی از زمان ها در زندگی آنها اتفاق می افتد. این تغییرات گاهی اوقات تغییر فیبروکیستیک نامیده می شود.

کیست سینه در دوره باروری رایج هستند، اما می توانند زنان را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهند. آنها ممکن است در نقاط مختلف پستان و در هر دو سینه یافت می شود.

درمان کیست پستان

درمان کیست پستان

کیست پستان

یک بافت گرد، محکم متحرک، که ممکن است با لمس مشاهده شود. کیست های مایع، کیسه های دور یا بیضی داخل سینه ها هستند. آنها اغلب در زنان در ۴۰ سالگی یافت می شوند، اما در زنان هر سن ممکن است رخ دهد. تغییرات هورمون ماهانه اغلب باعث افزایش کیست ها و تبدیل شدن آنها به درد شدید و گاهی بیشتر قابل توجه است، درست قبل از دوره قاعدگی.

کیست پستان زمانی شروع می شوند که مایع در داخل غدد پستان ایجاد می شود. میکروسیست ها (کوچک، کیست های میکروسکوپی) برای احساس احساس خیلی کم هستند و فقط زمانی که بافت در زیر میکروسکوپ قرار دارد پیدا می شود. اگر مایع ادامه یابد، میکروسیست ها (کیست های بزرگ) می توانند شکل بگیرند. این می تواند به راحتی احساس می شود و می تواند به اندازه ۱ یا ۲ اینچ در سراسر.

تشخیص کیست پستان

اغلب تغییرات فیبروکیستیک براساس علائم مانند توده های پستان، تورم و / یا حساسیت یا درد دیده می شود. این علائم معمولا قبل از شروع دوره قاعدگی، بدتر می شوند و ممکن است در طی مراحل مختلف چرخه قاعدگی شما تغییر کند. سینه های شما ممکن است یکنواخت و گاهی اوقات ممکن است متوجه یک تخلیه نوک پستان روشن یا کمی ابری شود.

گاهی اوقات یکی از توده ها ممکن است قویتر یا دارای ویژگی های دیگر باشد که منجر به نگرانی در مورد سرطان شود. وقتی این اتفاق می افتد، ممکن است یک سونوگرافی انجام شود تا ببیند آیا توده جامد است یا فقط مایع (به نام کیست ساده) پر شده است. اگر سونوگرافی نشان می دهد که توده جامد است یا اگر کیست دارای اجزای مایع و جامد (یک کیست سینه پیچیده) باشد، ممکن است لازم است که بیوپسی برای اطمینان از اینکه سرطان سینه آن نیست، مورد نیاز است.

چگونه کیست باعث بروز خطر ابتلا به سرطان سینه شما می شوند؟

کیست پستان ساده، خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد. کیست مجتمع بیشتر نگران کننده است، چرا که شانس کمی وجود دارد که آنها ممکن است سرطان داشته باشند یا بعد از آن خطر ابتلا به سرطان را داشته باشند، بسته به آنچه که در زمان بیوپسی یافت می شود.

را های ارتباطی با دکتر احمدرضا نصیری

شماره تماس : ۲۶۶۵۵۸۴۳

پیج اینستاگرام دکتر احمدرضا نصیری

رفتار

مایع کیست پستان در زنان مضر نیست، مگر اینکه باعث ناراحتی شود. اما با قرار دادن یک سوزن نازک و توخالی در کیست می توان آن را تخلیه کرد، که ممکن است برای تایید تشخیص انجام شود. از بین بردن مایع ممکن است برای مدتی فشار و درد کاهش یابد. در صورت برداشتن، مایعات ممکن است بعدا برداشته شوند، اما کیست ها نیز ممکن است در طول زمان برطرف شوند. برای کیست هایی که به عقب بر می گردند و علائم ایجاد می کنند، جراحی برای حذف آنها ممکن است یک گزینه باشد.

اکثر زنان مبتلا به تغییرات فیبروکیستیک و بدون علائم ناراحت کننده نیاز به درمان ندارند، اما ممکن است از نزدیک دیده شوند. اگر ناراحتی ملایم از فیبروز داشته باشید، ممکن است از سینه های مناسب، سینه های حمایتی، استفاده از گرما یا استفاده از داروهای ضد درد استفاده کنید.

برخی از زنان گزارش می دهند که علائم پستان آنها بهبود می یابد، اگر از کافئین و دیگر محرک های موجود در قهوه، چای، شکلات و بسیاری از نوشیدنی های نوشیدنی جلوگیری شود. مطالعات نشان داده اند که این محرک ها باعث ایجاد این علائم می شوند، اما بسیاری از زنان احساس می کنند که این مواد غذایی و نوشیدنی ها برای چند ماه ارزش تلاش دارند.

از آنجا که تورم پستان در انتهای چرخه قاعدگی برای برخی از زنان دردناک است، بعضی از پزشکان توصیه می کنند که از داروهای ضد درد مانند استامینوفن یا ایبوپروفن یا داروهای دیگر استفاده کنند. پیشنهاد شده است که بعضی از انواع مکمل های ویتامین یا گیاهی ممکن است نشانه ها را از بین ببرند، اما تا کنون اثبات نشده است که مفید باشد، و برخی ممکن است عوارض جانبی در صورت مصرف در دوزهای بزرگ داشته باشند. بعضی از پزشکان هورمون ها را از قبیل پیشگیری از قرص های ضد بارداری (قرص های کنترل زایمان)، تاموکسیفن و آندروژن ها تجویز می کنند. اما اینها معمولا فقط به زنان مبتلا به علائم شدید داده می شود، زیرا آنها همچنین می توانند عوارض جانبی جدی داشته باشند.

https://www.cancer.org/cancer/breast-cancer/non-cancerous-breast-conditions/fibrosis-and-simple-cysts-in-the-breast.html

پاسخ

13 − 6 =

Call Now Button