جراحی ماستکتومی

ماستکتومی (جراحی برداشتن پستان)

ماستکتومی راهی برای درمان سرطان پستان با جراحی و برداشتن از پستان و بعضی اوقات بافتهای اطراف است. در گذشته ، ماستکتومی رادیکال با برداشتن کامل پستان ، غدد لنفاوی زیر بغل و برخی از عضلات قفسه سینه در زیر سینه ها ، درمان استاندارد سرطان پستان بود. اما پیشرفت های جراحی در طی ۲ دهه گذشته گزینه های بیشتری را نسبت به گذشته در اختیار زنان قرار داده است. درمان های کمتری برای محافظت از پستان در بسیاری از خانم ها وجود دارد.

جراحی ماستکتومی

جراحی ماستکتومی

انتخاب ماستکتومی به مواردی بستی دارد ؟

نوع ماستکتومی مناسب برای شما بستگی به موارد مختلفی دارد ، از جمله:

  • سن شما
  • سلامت عمومی
  • وضعیت یائسگی
  • اندازه تومور
  • مرحله تومور (تا چه حد گسترش یافته است)
  • درجه تومور (پرخاشگری آن)
  • وضعیت گیرنده هورمون تومور
  • چه غدد لنفاوی درگیر باشد یا نه

انواع ماستکتومی

ماستکتومی کامل چیست؟

با این روش که به آن ماستکتومی ساده نیز گفته می شود ، پزشک تمام پستان شما از جمله نوک سینه را برداشته می کند. غدد لنفاوی شما ، غده های کوچک که جزئی از سیستم ایمنی بدن شما هستند ، ممکن است گاهی اوقات از زیر بغل شما جدا شوند.

اگر سرطان در کل پستان گسترش نیافته باشد یا در صورت داشتن ماستکتومی پیشگیری برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان ، احتمالاً شما یک ماستکتومی کامل دارید.

ماستکتومی پیشگیرانه چیست؟

زنانی که ریسک بالایی از سرطان پستان دارند ممکن است ماستکتومی پیشگیرانه را انتخاب کنند که به آن ماستکتومی پیشگیری گفته می شود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر احمدرضا نصیری فلوشیپ جراحی سرطان سینه شماره تماس : ۲۶۶۵۵۸۴۳ تماس بگیرد . یا به آدرس پیج اینستاگرام دکتر احمدرضا نصیری مراجعه کنید .

مطالعات نشان می دهد که زنان با ریسک بالای سرطان پستان ممکن است به احتمال ۹۰٪ احتمال ابتلا به این بیماری را بعد از ماستکتومی پیشگیری کنند.

معمولاً یک ماستکتومی کل – از بین بردن کل پستان و نوک سینه – توصیه می شود. در بعضی موارد ، زنان هر دو سینه برداشته شده اند. به این ماستکتومی مضاعف گفته می شود.

بعضی از خانمهایی که در یک سینه به سرطان پستان مبتلا شده اند ، تصمیم می گیرند که ماستکتومی پیشگیرانه داشته باشند تا پستان دیگر برداشته شود. این می تواند احتمال بروز مجدد سرطان را کاهش دهد.

یک ماستکتومی جزئی چیست؟

زنان مبتلا به سرطان پستان مرحله اول یا مرحله دوم ممکن است این روش را انجام دهند. این یک روش محافظت از پستان است که در آن تومور و بافت اطراف آن از بین رفته است. این عمل جراحی اغلب با پرتودرمانی به بافت پستان باقیمانده انجام می شود.

انواع بازسازی بعد از سرطان پستان

اگر می خواهید بازسازی پستان را انجام دهید ، می تواند در زمان ماستکتومی پیشگیرانه (بازسازی فوری) یا در زمان بعدی (بازسازی با تأخیر) انجام شود. در حین بازسازی سینه ، جراح ممکن است از ایمپلنت مصنوعی یا تکه های بافتی از قسمت دیگری از بدن شما استفاده کند تا یک ناهنجاری ایجاد نماید.

سایر مطالب

جراحی پروتز سینه

بهترین درمان برای سرطان سینه

مراحل لیفت سینه

درمان سرطان سینه

لاغری با لیپوماتیک

پاسخ

هفده + سیزده =

Call Now Button