جراحی ترمیمی سینه

جراحی ترمیمی سینه

جراحی ترمیمی سینه ، شیوه جراحی است که به منظور رفع نقایص باقی مانده از جراحی سینه اولیه ، انجام می شود ، مانند رفع عدم تقارن سینه ها. این جراحی، به بهبود شکل ، فرم ، اندازه و هم چنین تقارن سینه ها کمک می کند . بسته به شرایط بافت سینه و میزان تغییرات مورد نیاز ، ممکن است ایمپلنت برداشته شود و یا ایمپلنت جدیدی مجدد گذاشته شود .

جراحی ترمیمی سینه

جراحی ترمیمی سینه

مزایای جراحی ترمیمی سینه

 • بهبود و بازیابی ظاهر سینه
 • افزایش اعتماد به نفس خانم ها
 • نمای بهتر سینه به هنگام پوشیدن لباس های تنگ

دلایل انجام جراحی ترمیمی سینه

 • تغییر اندازه پروتز و یا سینه
 • بسته شدن اسکارهای اطراف پروتز
 • جابجا شدن پروتز
 • تغییر بافت سینه به دلیل افزایش و یا کاهش وزن ، و یا بارداری
 • عدم رضایت از نتیجه جراحی قبلی
 • رفع عدم تقارن سینه ها

افرادی که یکی از موارد گفته شده را بعد از جراحی سینه تجربه می کنند ، گزینه مناسبی برای انجام جراحی ترمیمی سینه هستند . علاوه بر این ، فرد بایستی از سلامت کامل جسمانی برخوردار باشد ، سیگاری نباشد و انتظارات واقع بینانه ای از جراحی داشته باشد .

نحوه انجام جراحی ترمیمی سینه

همان طور که قبلا گفته شد، این جراحی بر اساس نیاز و خواسته بیمار، و با درآوردن و گذاشتن مجدد پروتز صورت می گیرد.

انتخاب جراح ماهر در این زمینه، یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی می باشد. به عنوان مثال ، اگر پروتز در زیر عضلات و ماهیچه سینه قرار داده شود ، ممکن است فرد بعدها برای شیردهی و یا انجام ماموگرافی با مشکل مواجه شود . پزشک باید اندازه مناسب و محل دقیق قرارگیری پروتز جدید را بداند .

برش ها و بخیه های جراحی ترمیمی سینه به چه صورت می باشد ؟

برش ها و بخیه های گذاشتن پروتز، درست مانند بخیه هایی است که برای برداشتن پروتز زده می شود. در صورتی که فردی تحت جراحی لیفت سینه قرار بگیرد، نوک سینه برداشته می شود، و در موقعیت جدید قرار می گیرد، در چنین حالتی اسکار بر روی بافت سینه مشاهده می گردد .

اقدامات و مراقبت های قبل از جراحی ترمیمی سینه

 • بیمار بایستی مصرف آسپیرین و داروهای ضد التهابی را چند روز قبل از عمل، قطع کند ، زیرا این قبیل داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند .
 • بهتر است جهت تسریع روند بهبودی، سیگار نیز از ۶ هفته قبل، کنار گذاشته شود .
 • فرد بایستی رژیم غذایی سالم، محتوی میوه و سبزیجات تازه و غذاهای سرشار از پروتئین داشته باشد.
 • استراحت و خواب کافی ، قبل از جراحی توصیه می شود .
دکتر احمدرضا نصیری یکی از درمان سرطان سینه و بهترین جراح سینه در تهران می باشد . برای انجام هر گونه معاینه ، مشاوره ، و یا برای درمان سرطان سینه از دکتر نصیری می توانید با شماره ۲۲۵۵۹۰۲۴ در ارتباط باشید .

دوران نقاهت جراحی ترمیمی سینه

در این دوران فرد بایستی موارد گفته شده از سوی جراح را رعایت کند، تا زودتر به نتایج دلخواه برسد. بهتر است فرد چند روز بعد از جراحی استحمام داشته باشد. پانسمان نیز بایستی طبق صلاحدید پزشک برداشته شود . بخیه ها معمولایک هفته بعد از جراحی ، جذب پوست خواهند شد .

زمان مناسب جراحی ترمیمی سینه

در برخی مواقع به علت وجود بیماری هایی مانند سرطان سینه بیمار مجبور به تخلیه سینه می گردد . در این شرایط غالبا جراحی ترمیمی سینه همزمان با برداشت سینه انجام می شود .

گاهی نیز جراح سینه تشخیص می دهد بعد از برداشت سینه لازم است مدت زمانی ترمیم سینه انجام نشود . بنابراین بیمار باید مدتی تحمل کرده و این جراحی را انجام ندهد .

برای جراحی ترمیمی سینه شرایط بیمار نیز باید در نظر گرفته شود ، معمولا این بازسازی بلافاصله بعد از جراحی انجام می گردد ولی گاهی نیز شخص باید ۶ الی ۱۲ ماه از جراحی برداشت سینه خود بگذرد تا بتواند جراحی ترمیمی سینه را انجام دهد . این تاخیر در جراحی ترمیمی سینه به علت انجام روش های شیمی درمانی و یا پرتو درمانی ایجاد می شود . بنابراین در صورت تاخیر در جراحی ترمیمی سینه خود نگران نباشید بعد از درمان کامل این جراحی انجام می شود .برخی از خدمات دکتر نصیری

برخی خدمات دکتر نصیری

پاسخ

چهارده − 5 =

Call Now Button