جراحی برداشتن سینه | ماستکتومی

جراحی برداشتن سینه | ماستکتومی

سرطان سینه را امروزه جراحان سینه به روش های مختلفی درمان می کنند ، در مواقعی که شخص دیر به پزشک مراجعه نماید و یا اینکه سرطان سینه دیر تشخیص داده شود ، جراح سینه مجبور است که سینه را کامل بردارد تا سرطان به سایر نقاط بدن سرایت نکند .

عمل ماستکتومی را معمولا شخص با ریسک بالای  مبتلا شدن به سرطان سینه است را جراح توصیه می نماید که انجام دهد .

جراحی برداشتن سینه

ماستکتومی یک درمان موضعی می باشد که جراح سینه انجام می دهد ، این جراحی را دکتر احمدرضا نصیری در زنان و مردانی که در معرض بالای مبتلا به سرطان سینه هستند ، انجام می دهد .

مراحل انجام ماستکتومی

در گذشته جراح سینه بسته به نوک سینه و بخش های هاله ای نوک سینه ، تمامی بافت را برمی داشت ، اما امروزه بسته به روند احتمالی پیشروی تومور ، اندازه تومور و … بخش های از بافت سینه را برمی دارد .

بهتر است بدانید که عمل ماستکتومی را معمولا تحت بی هوشی انجام می دهند ، در خصوص مدت زمان جراحی ماستکتومی نمی توان ساعت دقیقی را بیان کرد ، زیرا این امر به این مسئله که چه میزان از بافت و عضلات باید برداشته شود ، بستگی دارد .

انواع ماستکتومی

جراحی ماستکتومی به روش سنتی

در این روش جراح سینه کل سینه را بر می دارد ، این نواحی شامل بخش های هاله ی نوک سینه ، بافت های داخلی سینه و … می باشد

ماستکتومی رادیکال

در این روش جراحی سینه ، جراح نواحی غدد لنفاوی زیر بغل ، بافت سینه ، بخش های از ماهیچه و پوست سینه و هاله ی نوک سینه را بر می دارد ، در برخی از موارد ممکن است که ماهیچه ی زیر سینه نیز برداشته شود .

ماستکتومی رایکال اصلاح شده

جراح سینه در این مواقع پوست سینه ، هاله ی نوک سینه ، بافت سینه و در برخی از مواقع بخش های از ماهیچه ی زیر سینه و غدد لنفاوی زیر بغل را برمی دارد .

جراحی ماستکتومی رادیکال

در این جراحی جراح کل بافت سینه را برمی دارد ، معمولا جراحان سینه امروزه از این روش استفاده نمی کنند و اگر استفاده شود ، به ندرت این امر رخ می دهد .

 

پاسخ

هفده − چهارده =