بهترین راه درمان سرطان سینه

بهترین راه درمان سرطان سینه

درمان سرطان سینه روش های مختلفی دارد ، یکی از مهم ترین سوالاتی که اکثر بیماران بیان می کنند این است که بهترین راه درمان سرطان سینه چیست ، دکتر احمدرضا نصیری جراح سینه در این مقاله نکات مهمی را در خصوص راه درمان سرطان سینه بیان می کنند .

بهترین راه درمان سرطان سینه

متاسفانه این دیدگاه اشتباه در میان مردم رواج یافته است که بهترین راه درمان سرطان سینه ، برداشتن کامل پستان می باشد ، دکتر احمد رضا نصیری جراح سینه بیان می کنند که با پیشرفت های که امروزه درعلم پزشکی رخ داده است ، نیازی به برداشتن کل سینه در اکثر مواقع نیست ، در ادامه به بیان بهترین راه درمان سرطان سینه می پردازیم .

سرطان سینه

تنها راه تشخیص سرطان سینه نمونه برداری یا بیوپسی است که درآن قسمتی از یک تومور یا تمام آن از سینه خارج شده وبه وسیله میکروسکوپ بررسی می شود، البته عمل نمونه برداری توسط جراح وبررسی از طریق میکروسکوپ و متخصص آسیب شناسی انجام می گیرد.

اما بیوپسی ممکن است با روش جراحی انجام شود بسته به اندازه تومور وشرایط بیمار با استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی، روی مکان تومور در سینه برش داده می شود، تمام تومور یا قسمتی از آن خارج شده وسپس بخیه زده می شود. بیماریک روزپس ازعمل می تواند کارهای روزانه اش را انجام دهد فقط نباید با دست سمت نمونه برداری شده اجسام ووسایل سنگین رابردارد وبه خود فشار وارد نماید.

زخم بیوپسی بعد از ۱۰ روز کاملا خوب خواهد شد وبیمارقادر به انجام کارهای روزانه ای خود می باشد. روش رایج دیگری نیز نمونه برداری به وسیله سوزن است . دراین روش که با بی حسی موضعی است بایک برش بسیار کوچک ، پوست بازشده رابه وسیله سوزن های مخصوصی چندین نمونه از تومور برداشته خواهد شد. انجام این روش بسیار آسان وموثراست تقریبا همه آزمایشات لازم بر روی نمونه های گرفته شده ازآن امکان پذیراست. این بیوپسی در اتاق عمل انجام می گیرد چنانچه احتمال سرطانی بودن تومور باشد، از روش های تشخیصی دیگری مثل ماموگرافی انجام خواهد گرفت که این روش نمونه برداری نیز در اتاق عمل انجام می شود.

امروزه با تلفیق جراحی زیبایی و جراحی سرطان سینه جراح تمام تلاش خود را می نماید که پستان حفظ شود و پستان به شکل کامل برداشته نشود .

درحال حاضر پس از معاینه کامل بیمار تصمیم گرفته می شود که سرطان سینه را چگونه درمان کرد .

البته نیاز به ذکر است که برای درمان سرطان سینه در برخی از مواقع باید به شکل کامل سینه برداشته شود .

برخی از خدمات احمد رضا نصیری

شما عزیزان جهت مشاهده نمونه کارها می توانید به شبکه های اجتماعی ما نیز مراجعه نمایید

 

 

 

 

 

پاسخ

10 + 12 =