انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

پروتز سینه ، سینه مصنوعی است که بر روی بافت سینه برداشته شده قرار می گیرد و از لحاظ فرم، بافت و اندازه مشابه سینه طبیعی می باشد. انواع مختلفی پروتز سینه وجود دارد که برخی از آن ها اشاره می کنیم:

پروتزها در اندازه و شکل های مختلفی در دسترس هستند و از موادی تشکیل شده اند که قابلیت حرکت دارند و از لحاظ وزنی، مشابه وزن سینه هستند. انتخاب نوع پروتز سینه، یکی از مهم ترین اقداماتی است که در حین جراحی باید در نظر گرفته شود. حتی هنگام  انتخاب پروتز، نوع لباسی که می  پوشید نیز باید بررسی شود. در برخی موارد، بیماران پروتز های موقت را به پروتزهای دائمی ترجیح می دهند.

پروتز سینه در زنان را جراح سینه برحسب وضعیت شخص ، انتظارات شخص و بسیاری از فاکتورهای دیگر تعیین می کند تا از پروتز سینه بهترین نتیجه را کسب نماید .

انواع پروتز سینه

پروتز کامل یا استاندارد، به گونه ای طراحی شده که مستقیم در مقابل قفسه سینه قرار می گیرد، درست جایی که بافت سینه برداشته می شود و از لحاظ سایز و فرم مطابق با سینه طبیعی می باشد.در صورتی که هر دو سینه برداشته شده باشند، می توانید سایز دلخواه تان را انتخاب کنید.

پروتز جزئی یا فرم دار، برای خانم هایی مناسب می باشد، که بخشی از بافت سینه شان برداشته شده است. این پروتز در داخل سینه بند قرار می گیرد و سینه پر به نظر می رسد. پروتز فرم دار نیز مانند پروتز استاندارد، از مواد سیلیکونی تشکیل شده است.

دکتر احمدرضا نصیری جراح سینه ، برای بیمارانی که سرطان سینه داشته اند و درمان سرطان سینه را انجام داده اند ، پس از ترمیم سرطان سینه ، از پروتز سینه استفاده می کند ، یکی از روش های بازسازی سینه پس از سرطان استفاده از پروتز سینه است .

نوعی پروتز وجود دارد که برای سینه هایی که سایز یکسانی ندارند، استفاده می شود. پروتز سیلیکونی بر روی سینه ای که کوچکتر است قرار داده می شود تا هم سایز سینه دیگر شود. درمواردی که فردی به دلیل عدم تقارن سینه ها، جراحی ترمیمی سینه را انجام داده، و یا در مواردی که پروتز بعد از قرار گیری پهن شده باشد، این پروتز کاربرد پیدا می کند.

نوع دیگری از پروتز سینه  وجود دارد که مستقیما به پوست سینه می چسبد. این نوع پروتز برای خانم هایی که کمتر از سینه بند استفاده می کنند و یا فعالیت بیشتری دارند، بسیار مناسب می باشد. معمولا توصیه می شود که این نوع پروتز تا ۱۲ ماه بعد از جراحی و یا در طول رادیوتراپی، استفاده نشود، زیرا می تواند باعث آسیب و صدمه به پوست شود.

برخی از خدمات دکتر نصیری

پاسخ

13 + پانزده =